Dzisiaj jest 24 Września 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

13. Onkobieg – Razem po zdrowie!

Dodano: 12 września 2020

Przed nami trzynasta, wyjątkowa edycja wydarzenia „Onkobieg Razem po zdrowie!”, które Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma organizuje nieprzerwanie od 2008 roku na znak solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych.

 

Źródło: www.centrumprasowe.pap.pl

13 września kolejny raz wszyscy pobiegną po zdrowie. Ale nie jak dotychczas pod Narodowym Instytutem Onkologii im. Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, a w dowolnym miejscu, które wybierze każdy uczestnik. Podkreślając wagę bezpieczeństwa, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii koronawirusa, organizatorzy zmienili nieco formułę wydarzenia zachowując tę samą ideę – wsparcie pacjentów w trakcie terapii onkologicznej.

Darowizny od biegaczy i pieniądze od partnerów wydarzenia przeznaczone zostaną na rehabilitację, leki, protezy, dojazdy do referencyjnych klinik a także działania edukacyjne prowadzone przez Stowarzyszenie Sarcoma.

Uczestnicy wystartują 13 września, między godziną 7.00 a 13.00 w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, np. w parku i pokonają zadeklarowany przez siebie dystans podczas rejestracji. Mają na to 60 minut! Biegacze wrzucać będą zdjęcia z trasy z hashtagiem #Onkobieg na Facebook i/lub Instagram.

Przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, Organizatorzy zapowiadają transmisję on-line, ze studia w Warszawie, gdzie będą dopingować wszystkich biegaczy i relacjonować całe wydarzenie. Zdradzają także, że aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki zdrowotnej, zaprosili gości, którzy zwrócą uwagę na ważne kwestie. Relacja wydarzenia będzie dostępna na Facebooku Onkobieg-u: https://www.facebook.com/onkobieg/posts/2646500518923085 , kanale Youtube Stowarzyszenia Sarcoma: https://youtu.be/LkRlULsQxXg a także na portalu: www.onkobieg.pl.

Niech otrzymane pakiety startowe przypominają biegaczom o dbaniu o formę zdrowotną przez cały rok, a pokonane kilometry niech dadzą realną siłę i szansę na zdrowie pacjentom.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, które jest dla organizatorów priorytetem, Stowarzyszenie Sarcoma prosi o nie gromadzenie się na terenie Instytutu Onkologii, skąd prowadzone będzie studio 13 września.Czytaj również