Dzisiaj jest 19 Grudnia 2018, Środa, imieniny obchodzą:

Bezkolizyjne przejazdy, windy i pochylnie

Dodano: 09 stycznia 2018

W Zielonce, Mokrej Wsi i Tłuszczu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują bezkolizyjne skrzyżowania w miejscu przejazdów kolejowo-drogowych. Nowe obiekty zapewnią sprawniejszy przejazd pociągów na linii Warszawa – Białystok oraz zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Wartość inwestycji to około 100 milionów złotych.

 

W ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne” PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły postępowanie na budowę bezkolizyjnych skrzyżowań w Tłuszczu, Zielonce i Mokrej Wsi. Nowe obiekty zastąpią przejazdy kolejowo-drogowe. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa pasażerów  i kierowców.

W Zielonce tunel drogowy powstanie w ciągu ulicy Inżynierskiej. Nowy obiekt połączy Inżynierską z ulicą Leśną i Kolejową. Taki układ pozwoli na lepszą komunikację w mieście.

W Tłuszczu PLK wybudują wiadukt drogowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 634. Zastąpi on istniejący przejazd kolejowo-drogowy. Na wiadukcie będą wydzielone chodniki i ścieżki rowerowe. Będzie zamontowana widna oraz zostaną wykonane pochylnie, które ułatwią komunikację osobom o ograniczonej mobilności.

W Mokrej Wsi powstanie wiadukt nad linią kolejową, który zastąpi przejazd kolejowo-drogowy. Poza ułatwieniem dla kierowców, będą ścieżki rowerowe i chodniki oraz udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności.

Bezkolizyjne skrzyżowania w Tłuszczu, Mokrej Wsi i Zielonce będą realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Zaplanowano 22 miesiące na projekt i budowę.

Szacunkowa wartość zadania to około 100 milionów złotych. Inwestycja będzie realizowana w latach 2018–2020.

Już w realizacji 7 obiektów zwieszających bezpieczeństwo

PLK podpisały już 4 umowy na wykonanie 7 obiektów inżynieryjnych: wiadukty drogowe

w Kobyłce Ossów, dwa w Łochowie oraz Toporze, tunel drogowy w Kobyłce oraz 2 podziemne przejścia pieszo – rowerowe w Jasienicy oraz Łochowie. To zadania w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów – Sadowne”, Wartość podpisanych Umów to ok. 88 mln PLN netto. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Instrumentu „Łącząc Europę”.

Na trasie Rail Baltica, w 2017 r. PLK oddały do użytku 4 bezkolizyjne skrzyżowania w Wołominie i Zielonce oraz przejścia podziemne w Kobyłce, Wołominie, Zielonce, Łochowie i Tłuszczu.Czytaj również