Dzisiaj jest 6 Czerwca 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

Bezpłatna autobusowa linia turystyczna

Dodano: 14 maja 2019

Od 1 maja po częstochowskich ulicach zaczęła kursować bezpłatna autobusowa linia turystyczna 034. W zeszłym sezonie skorzystało z niej około 38 tys. pasażerów.

 

 

Źródło: www.kurier.pap.pl

Autobus oznaczony numerem 034 – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu – podobnie jak w zeszłym roku rozpoczyna oraz kończy każdy kurs na przystanku „Ratusz”. Kursy rozpoczynają się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Ostatni kurs przypada na godz. 18.00.

Przejazdy odbywają się z przewodnikiem, który opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. Autobus przejeżdża m.in. przez Śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry.

„Londyńczyk” będzie kursował w maju i w czerwcu – w weekendy. Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu) autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034” ponownie będzie kursował tylko w weekendy.

Kursy obsługiwane są zakupionym przez częstochowskie MPK „londyńczykiem” z zamkniętym dachem - drzwi z prawej strony umożliwiają bezpieczne korzystanie ze stałych przystanków na trasie.

jmk/Czytaj również