Dzisiaj jest 5 Czerwca 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

Caritas wsparła siedlecki szpital

Dodano: 21 maja 2020

Zakończyła się akcja Caritas Diecezji Siedleckiej „Księża na szpital”. Dzięki zbiórce zainicjowanej apelem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych na doposażenie Szpitala Miejskiego w Siedlcach.

 

Uroczystość wręczenia symbolicznego czeku odbyła się w siedzibie Caritas Diecezji Siedleckiej. Uczestniczył w niej również ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji „SMS z Nieba”, która przekazała drugi czek na zakup sprzętu dla siedleckiego szpitala. W sumie placówka zarządzana przez Mirosława Leśkowicza otrzymała od organizatorów akcji „Księża na szpital” oraz „Zanurzeni w miłości” 210 tysięcy złotych.

Diecezjalne Caritas oraz Fundacja SMS z Nieba od początku pandemii COVID-19 organizują zbiórki, których celem jest pozyskiwanie środków finansowych na doposażenie szpitali oraz placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami. W ramach ogólnopolskiej akcji „Zanurzeni w miłości” zakupiono m.in. respirator dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.Czytaj również