Dzisiaj jest 6 Czerwca 2020, Sobota, imieniny obchodzą:

Centrum dla osób niesamodzielnych

Dodano: 02 grudnia 2019

W Starachowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niesamodzielnych. Budynek, który będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych zostanie połączony ze Środowiskowym Domem Samopomocy. Projekt uzyskał wsparcie z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

 

Centrum opiekuńczo-mieszkalne zajmie parterowy pawilon o powierzchni całkowitej 435,97 m2. W budynku powstaną: sala do rehabilitacji i fizjoterapii, dwa pomieszczenia techniczne, pomieszczenie socjalne, oraz toaleta z natryskiem. Cały obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Podopieczni będą mogli korzystać z wielu udogodnień.

W starachowickim centrum powstanie 7 miejsc całodobowych dla osób niesamodzielnych oraz 7 miejsc dla osób, które będą korzystały z dziennej formy wsparcia i opieki. Do dyspozycji podopiecznych poruszających się przy pomocy sprzętu rehabilitacyjnego oddany zostanie taras wypoczynkowy. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł. Projekt będzie realizowany w okresie od 1 kwietnia 2020 roku do 30 września 2021 roku.Czytaj również