Dzisiaj jest 20 Kwietnia 2024, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Czech Open: Cztery medale dla Polaków

Dodano: 02 października 2017

W Ostravie odbył się Międzynarodowy Klasyfikacyjny Turniej Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym – Czech Open 2017. Reprezentacja Polski w składzie: Tomasz Jakimczuk, Igor Misztal, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wywalczyła w Czechach cztery medale.

Igor Misztal w klasie 10 zdobył złoty medal, a w grze podwójnej, grając z kolegami z kadry – srebrny krążek. Kolejne medale dołożyli paraolimpijczycy. W najbardziej licznej klasie 8 (21 osób), Piotr Grudzień – wywalczył srebro indywidualnie , a Marcin Skrzynecki – brązowy medal. Team z Zielonej Góry w grze podwójnej zdobył dodatkowo srebrny medal, przegrywając jedynie z zespołem z Węgier.

Tomasz Jakimczuk zdobył złoty medal w klasyfikacji osób grających na wózkach. W parze z Rafałem Czuperem – wygrał wszystkie pojedynki eliminacyjne i finałowe. Indywidualnie Tomasz Jakimczuk wywalczył brązowy krążek w klasie 2 (zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich).