Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2020, Środa, imieniny obchodzą:

Dezynfekcja pojazdów w Częstochowie

Dodano: 04 lipca 2020

Około 150 kierowców skorzystało z możliwości bezpłatnego zdezynfekowania swojego auta przed częstochowskim ratuszem. Jak podkreśla miasto, tego rodzaju akcja koordynowana przez samorząd to w skali kraju nowość.

 

Źródło: www.kurier.pap.pl

Pojazdy przeszły dezynfekcję metodą zamgławiania. Używa się do niej zamgławiacza termicznego, wysokiej jakości preparatu dezynfekcyjnego wytwarzanego przez polskiego producenta oraz nośnika mgły M-FOG. Ekspertyzy wskazują na dużą skuteczność takiej techniki dezynfekcji w zamkniętych przestrzeniach – także w obrębie kabin pojazdów.

Dezynfekcję wykonała nieodpłatnie lokalna firma, a organizacyjnego wsparcia udzielił Urząd Miasta Częstochowy. Koordynowana przez miasto i zorganizowana pod patronatem prezydenta Częstochowy akcja dezynfekcji prywatnych samochodów – sądząc po sporym zainteresowaniu – z pewnością przydała się tuż u progu sezonu wyjazdów na urlopy i wakacje. Sama dezynfekcja jednego pojazdu nie trwała dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Później trzeba było odczekać 15 minut i poświęcić minutę na przewietrzenie auta.   

W sytuacji epidemii miasto dba też o utrzymanie w czystości infrastruktury, z której korzystają pasażerki i pasażerowie miejskiej komunikacji. Już w maju na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu wykonano dezynfekcję ławek na przystankach komunikacji miejskiej – zarówno pod wiatami jak i pod gołym niebem. Z uwagi na zagrożenie koronawirusem MZDiT zwiększyło w tym roku częstotliwość gruntownego mycia przystanków.Czytaj również