Dzisiaj jest 5 Czerwca 2020, Piątek, imieniny obchodzą:

Dla osób HIV+ w czasie pandemii

Dodano: 20 maja 2020

Izolacja społeczna, obawy o dostępność lekarzy i leków, a także o własne zdrowie to codzienność osób zakażonych HIV podczas pandemii COVID-19. Dzięki działalności Stowarzyszenia Wolontariuszy wobec AIDS „Bądź z nami” nie pozostają one jednak same. Organizowane są dla nich spotkania i wykłady online w ramach projektu „Wybieram zdrowiej”.

 

Źródło: www.newseria.pl

Zajęcia już się rozpoczęły i potrwają w formie zdalnej do sierpnia. Dotyczą tematów ważnych dla każdej kobiety, bo projekt „Bądź z nami” skierowany jest przede wszystkim do pań, a poprzez nie do całych rodzin. Ciekawie zapowiada się na przykład wykład „Bezpieczeństwo i Higiena Przeciwstresowa – o dbaniu o siebie, żeby mieć siłę na dbanie o innych, czyli o dobrym śnie, jedzeniu, ruchu i relaksie”. Zaplanowane są także wykłady pt. „Szczepionki a COVID-19” oraz „Nie tylko COVID żyje człowiek – czyli jak zapobiegać chorobom wieku średniego”. „Bądź z nami” przygotowało też ulotki na temat pandemii i tego, jak się przygotować na ewentualne zakażenie koronawirusem.

W ramach projektu odbędą się ponadto wirtualne warsztaty prowadzone przez specjalistów. Dla wielu osób HIV+ szczególnie ważne będzie spotkanie z pracownikiem socjalnym, który odpowie na pytania na temat dostępnej w tym okresie pomocy.

Wykłady prowadzone będą przez specjalistów – dr n.med. Joannę Kubicką, specjalistkę chorób zakaźnych, Jolantę Świerczewską-Parzuch, psycholożkę z „Bądź z nami”, Barbarę Cygan, pracownicę socjalną, Jolę Trojan, fizjoterapeutkę i instruktorkę fitness Irenę Przepiórkę, konsultantkę nurtu BSFT oraz Joannę Gałaj, konsultantkę i couch zdrowia, przedstawicielkę „Bądź z nami” i koordynatorkę projektu.

„Plany oczywiście były inne. Miałyśmy spotykać się co tydzień w siedzibie Stowarzyszenia „Bądź z nami”. Okazało się to niemożliwe, ale można powiedzieć, że dzięki koronawirusowi uczymy się nowych aspektów korzystania z dobrodziejstw internetu. Spotkania odbywają się co środę, ale online” – mówi Joanna Gałaj.

Środowe spotkania to punkt wyjścia do dalszych kontaktów poprzez nowo utworzoną grupę w jednym z portali społecznościowych. Kobiety mogą tam porozmawiać ze sobą, podzielić się doświadczeniami i po prostu być dla siebie, bo – jak mówi Joanna Gałaj – „świadomość, że nie jest się samym ze swoim problemem bardzo pomaga”.

Żeby wziąć udział w wirtualnych zajęcia „Bądź z nami” należy skontaktować się ze Stowarzyszeniem mailowo: badzznami@swwwaids.org, pozytywnyswiatkobiet@gmail.com lub telefonicznie: 22 692 8226.Czytaj również