Dzisiaj jest 20 Kwietnia 2024, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Dwa medale Sowińskiego w Belgradzie

Dodano: 06 stycznia 2019

W Serbii odbyły się Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym pneumatycznym. Dobre wyniki na tych zawodach odnotowali strzelcy zielonogórskiego „Start-u”.

Reprezentacja Polski wywalczyła w Belgradzie dwa medale w klasyfikacji drużynowej. W konkurencji P5 10m – pistolet standard wynikiem 1014 pkt. srebrny medal zdobył zespół w składzie: Szymon Sowiński „Start” Zielona Góra, Kacper Pierzyński „Start” Gorzów Wlkp., Sławomir Okoniewski „Start” Szczecin.

Szymon Sowiński w tej konkurencji – w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na czwartym miejscu, uzyskując 350 pkt. Brązowy medal w konkurencji P1 10m – pistolet pneumatyczny (1651 pkt.) przypadł polskiej reprezentacji: Szymonowi Sowińskiemu „Start” Zielona Góra, Kacprowi Pierzyńskiemu „Start” Gorzów Wlkp. oraz Filipowi Rodzikowi „Skorpion” Polkowice.