Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Film na weekend: Symetria

Dodano: 06 lipca 2018

Osoby niewidome mogą oglądać coraz więcej filmów dostosowanych do ich potrzeb. Produkcje z audiodeskrypcją można kupić za rozsądną cenę w sklepach największych sieci handlowych lub obejrzeć bezpłatnie w Internecie. W tym tygodniu polecamy film pt. „Symetria” w reżyserii Konrada Niewolskiego.

 

Fabuła filmu przedstawia historię 26-letniego Łukasza (Arkadiusz Detmer), który ukończył studia na wydziale geografii, lecz aktualnie jest bezrobotny. Został on aresztowany pod zarzutem napadu rabunkowego dokonanego na staruszce. W wyniku zbiegu okoliczności zostaje oskarżony i osadzony w areszcie śledczym. Wybiera celę grypsujących (elity więziennej) i stopniowo wchodzi w świat reguł i systemu wartości świata przestępczego. Razem z nim w celi siedzą również Dawid (Andrzej Chyra), intelektualista osadzony za zabicie gwałciciela żony (Grzegorz Kowalczyk), gangsterzy Siwy (Marcin Jędrzejewski) i Kosior (Mariusz Jakus), żołnierz mafii Albert (Borys Szyc) oraz Roman (Janusz Bukowski), osadzony za niepłacenie alimentów.

Łukasz powoli godzi się z tym, że fakt, iż jest niewinny, nie ma większego znaczenia. Najważniejszy jest fakt, że jest uwięziony i musi się przystosować do nowego środowiska. Zmusza go to do nowych wyborów i zajęcia stanowiska w dramatycznych okolicznościach. Do celi, w której przebywa, zostaje przydzielony nowy więzień – pedofil (Paweł Szczesny). Współosadzeni poniżają go na każdym kroku. W końcu zabijają go, skręcając mu kark i wieszając na kracie, pozorują jego samobójstwo. Tymczasem dzięki działaniom adwokata, oraz z powodu niewystarczającej ilości dowodów, prokuratura zamierza umorzyć śledztwo przeciwko Łukaszowi.Czytaj również