Dzisiaj jest 29 Listopada 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

Gorlickie Centrum Kultury bez barier

Dodano: 20 listopada 2020

Gorlickie Centrum Kultury stanie się bardziej dostępne dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone dzięki środkom pozyskanym z województwa małopolskiego.

 

Obiekt zajmowany przez Gorlickie Centrum Kultury, wybudowany został w latach 1949-1955. Jego architektura i wnętrza od dawna nie spełniają współczesnych standardów. Cała infrastruktura wymaga remontu i dostosowania do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Modernizacja obiektu obejmie: montaż windy, która będzie łączyła parter z wyższymi kondygnacjami budynku, przebudowę klatek schodowych w skrzydle od ul. Solidarności oraz w części południowej, przebudowę i odnowienie istniejących pomieszczeń biurowych a także sali widowiskowej, oraz łazienek i toalet. Wszystko będzie nowe, estetyczne i funkcjonalne. Na miarę XXI wieku!

Koszt inwestycji to osiem milionów złotych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z województwa małopolskiego. Prace budowlane mają zostać zakończone w przyszłym roku.Czytaj również