Dzisiaj jest 21 Maja 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Herbata odchudza?

Dodano: 08 października 2018

To MIT! Większość tzw. herbatek odchudzających wykazuje raczej działanie przeczyszczające, a zatem prowadzi do odwodnienia – kilogramy traci się wskutek utraty wody z organizmu, a nie zmniejszenia tkanki tłuszczowej.

 

Źródło: www.zdrowie.pap.pl

Udowodniono, że herbata czerwona jedynie wspomaga odchudzanie. Jedyną skuteczną metodą odchudzania się jest odpowiednia, czyli m.in. urozmaicona dieta połączona z ruchem fizycznym i odpowiednią ilością snu.

Głównymi składnikami herbaty, którym przypisuje się korzystny wpływ na organizm są polifenole. Dzięki nim herbata może mieć wiele dobroczynnych funkcji w organizmie.

Badania naukowe dotyczą w większości herbaty zielonej, która, jak się przypuszcza, może zmniejszać ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych, ale na obecnym etapie wiedzy herbata nie jest jeszcze uznana za udowodniony czynnik profilaktyki chorób.

Pomimo, że herbata jest produktem całkowicie bezpiecznym, zbyt duża ilość mocnej herbaty w diecie niesie ryzyko nadmiernego pobrania kofeiny i zmniejszenia przyswajalności żelaza niehemowego, co może być niekorzystne.

jw (zdrowie.pap.pl)

Źródło: Regina Wierzejska: "Wpływ picia herbaty na zdrowie – aktualny przegląd wiedzy" w: Przegląd Epidemiologiczny 2014 r.Czytaj również