Dzisiaj jest 11 Kwietnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

Hotele mogą nadal być otwarte

Dodano: 01 marca 2021

Możliwość prowadzenia usług hotelarskich przedłużono do 14 marca. Dla gości nadal można udostępniać nie więcej niż 50 proc. pokoi znajdujących się w obiekcie – wynika z opublikowanego w piątek rozporządzenia. Wyjątkiem są hotele w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie zakazano prowadzenia takiej działalności do 14 marca.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl

Zgodnie z rozporządzeniem do 14 marca województwo warmińsko-mazurskiego jest obszarem szczególnie zagrożonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. W przypadku tego województwa wprowadzono dodatkowe obostrzenia związane m.in. z zamknięciem basenów, ograniczeniami w zakresie prowadzenia usług hotelarskich, z ograniczeniami związanymi z prowadzeniem działalności kulturalnej (kina, teatry), związane ze sportem, z działalnością kasyn oraz działalnością tzw. galerii handlowych.

Na pozostałym obszarze kraju jest dozwolone prowadzenie usług hotelarskich w hotelach, motelach i pensjonatach.

Nadal będą zamknięte siłownie, aquaparki, kluby i centra fitness. Restauracje, tak jak do tej pory, będą mogły tylko wydawać posiłki na wynos.

Dopuszczalna jest natomiast działalność polegająca na przygotowywaniu i podawaniu posiłków lub napojów przeznaczonych do spożycia przez pasażerów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc.

Gości nadal nie będą mogły przyjmować wesołe miasteczka i parki rozrywki, pokoje zagadek czy dyskoteki. Wyłączone z zakazu są sportowe kluby taneczne. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/Czytaj również