Dzisiaj jest 24 Marca 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

Jak odzyskać sylwetkę po zimie?

Dodano: 16 kwietnia 2018

Najwyższy czas na powrót do formy po zimowym lenistwie – przygotuj ciało na zbliżającą się wiosnę. Zadbaj o ruch, odpowiednią dietę, suplementację oraz dobre nawyki, a szybko zobaczysz efekty i odbudujesz swoją pewność siebie.

 

Źródło: www.newseria.pl

AKCJA „ZRZUCAMY ZBĘDNE KILOGRAMY”

Zima to zdecydowanie najmniej korzystna dla naszej sylwetki pora roku. Wraz z nadejściem chłodniejszych dni przełączamy się na tryb podjadania łakoci i spędzania wolnego czasu w domu. Nasze wyrzeźbione latem smukłe, fit ciała, stają się tylko wspomnieniem, zdrowe sałatki zamieniamy na ciepłe kaloryczne obiady, a wodę na gorącą czekoladę.  Szukamy usprawiedliwienia w brzydkiej pogodzie. Zanim się obejrzymy, będzie już wiosna, słoneczko, ciepełko, weekend majowy i pierwsze odwiedziny plaż oraz jezior. I co teraz zrobić? Jak powrócić do formy przed zimą w trybie szybkim, a nawet ekspresowym?

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

Pogoda stopniowo staje się coraz przyjemniejsza. Co prawda temperatura nie rozpieszcza jeszcze tak bardzo, ale na pewno możemy pożegnać zimne i mroźne powietrze. Wyjdź więc  z domu i zacznij się ruszać, zamiast szukać ciągłych wymówek, korzystaj z wiosennej pogody. W parkach i na ścieżkach rowerowych jest jeszcze mały ruch, to idealny czas, aby zacząć się ruszać. Możesz zacząć od tradycyjnego biegania, jazdy na rowerze lub wypróbować nowe aktywności na świeżym powietrzu. Godne uwagi są długie spacery, wspinaczka, nordick walking, jazda na  rowerze lub rolkach – jest to jeden z najprzyjemniejszych sportów, jaki można uprawiać. Dzięki rolkom możesz poprawić koordynację wzrokowo – ruchową, wzmocnić mięśnie nóg oraz pośladków. Dodatkowo przyspieszasz spalanie tkanki tłuszczowej.

WIOSNA SPRZYJA ODCHUDZANIU

Trudno o skuteczniejszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów niż rozsądna i odpowiednia dieta połączona z regularną aktywnością fizyczną. Warto zwrócić uwagę na stwierdzenie, że sposób odżywiania powinien być różnorodny oraz bogaty we wszystkie produkty, dostarczając naszemu organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i mikroelementów. Pamiętaj, że bardzo ważną rolę odrywa regularne spożywanie posiłków. Jeść powinniśmy co 3 – 4 h. Uchroni Cię to przed wystąpieniem nagłych napadów głodu i niekorzystnym wahaniom stężenia glukozy we krwi. Ostatni posiłek powinieneś spożyć nie później niż dwie godziny przed pójściem spać. Warto także ograniczyć w swoich posiłkach ilość cukrów prostych, tłuszczów zwierzęcych, cholesterolu oraz soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nie zapomnij o nawadnianiu organizmu. Wypijaj 2-3 litry wody dziennie. Usuwa ona toksyny z organizmu,  także transportuje składniki odżywcze do poszczególnych komórek ciała oraz wspiera utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.Czytaj również