Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Jelenia Góra bardziej dostępna

Dodano: 13 lipca 2017

Ponad 27 mln zł netto przeznaczyły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na komfortową obsługę podróżnych na stacji Jelenia Góra. Trzy windy, tablice informacyjne, infokioski, cztery przebudowane perony uprościły dostęp do pociągów. Poprawiła się trasa z Jeleniej Góry do Wrocławia. Podróż trwa 1 h 43 min - to prawie dwukrotnie krócej niż przed dekadą.

 

W czerwcu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły modernizację stacji w Jeleniej Górze. Łatwiejszy jest dostęp do pociągów regionalnych i dalekobieżnych.

Modernizacja stacji w Jeleniej Górze była niezwykle ważną inwestycją, która zwiększyła komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Jestem pewien, że korzystający z kolei odczuwają te zmiany i chętniej podróżują koleją  – mówi Paweł Hreniak, wojewoda dolnośląski.

Podróżni mają do dyspozycji cztery przebudowane, wyższe i wygodniejsze perony. Dostęp do pociągów ułatwiają 3 windy i platforma przyporęczowa. Sprawną i bieżącą informację o pociągach zapewnia nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej. Są elektroniczne wyświetlacze oraz infokioski na peronach i w budynku dworca. Działa informacja głosowa i system monitoringu. Podróżnych od deszczu chronią długie, stalowo-drewniane wiaty. Odnowiono je z zachowaniem historycznego wyglądu.

Bezpiecznie i wygodnie przejdą pasażerowie z peronów na dworzec. Zainstalowane jest nowe oświetlenie. Przejście podziemne gruntownie przebudowano. Prace objęły renowację tunelu i systemem odwodnienia. Wymieniono konstrukcje torów nad przejściem z zachowaniem, historycznej stylistyki obiektu. Budynek dworca uzyskał dawny wygląd po uporządkowaniu zabudowy od strony peronu nr 1.

Modernizacja stacji objęła również tory i rozjazdy oraz sieć trakcyjną. Stacja może sprawniej obsłużyć więcej pociągów. Wzrósł też poziom bezpieczeństwa. Ogółem koszt modernizacji stacji /wraz ze zwiększonym zakresem przeprowadzonych robót/  wyniósł prawie 27 mln zł netto.Czytaj również