Dzisiaj jest 23 Września 2019, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Klimza pojedzie na WheelWOD Games

Dodano: 08 czerwca 2019

Szymon Klimza jako jedyny Polak zakwalifikował się na międzynarodowe zawody WheelWOD Games i na początku lipca jedzie do Kanady, aby walczyć o zwycięstwo w najważniejszych zawodach crossfitowych osób z niepełnosprawnością na świecie.

 

Zarzut, rwanie i wyciskanie 65-kilogramowych sztang, swingi i martwe ciągi kettle’ami, podciąganie na drążku, ergometr wioślarski i narciarski oraz kilka innych ćwiczeń crossfitowych to zadania, jakie należało wykonać, aby wziąć udział w kwalifikacjach do WheelWOD Games 2019. To najważniejsze rangą międzynarodowe wydarzenie fitness dla sportowców z niepełnosprawnością motoryczną na świecie, które jest odpowiednikiem prestiżowych CrossFit Games dla osób w pełni sprawnych. O zakwalifikowaniu do zawodów decydowali sędziowie, po otrzymaniu zarejestrowanych w formie video pięciu treningów danego zawodnika, podczas których miał on do wykonania serię ćwiczeń siłowych zgodnych z wytycznymi.

Jedynie 12 najlepszych sportowców (mężczyzn i kobiet) zakwalifikowało się bezpośrednio do WheelWOD, które odbędzie się w Ontario w Kanadzie, w dniach od 3 do 6 lipca 2019 roku. Wśród najsilniejszych i najbardziej wytrzymałych sportowców z niepełnosprawnością znalazł się Polak Szymon Klimza z Avalon Extreme.

– Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, co mnie bardzo cieszy. Poprzez mój udział w zawodach w Kanadzie, chcę pokazać, że nie ma rzeczy niemożliwych i zmotywować innych, w tym przede wszystkim osoby z niepełnosprawnością, do uprawiania sportu. Mam nadzieję, że będę godnie reprezentować mój kraj na tym wydarzeniu – mówi Szymon Klimza z Avalon Extreme.

Organizacja wyjazdu jest kosztowna, dlatego prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl. Chętni mogą wesprzeć sportowca finansowo wpłacając darowiznę na subkonto w Fundacji Avalon (koniecznie z dopiskiem Klimza, 8751).

Klimza jest sportowcem, który uprawia m.in. dyscypliny wytrzymałościowe, narciarstwo alpejskie, sitwake’a, biegi ekstremalne czy kolarstwo. Do tej pory odniósł zwycięstwa w wielu zawodach crossfitowych, wakeboardowych i biegach ekstremalnych zarówno w Polsce, jak zagranicą. Dwukrotnie triumfował w jedynym w kraju ekstremalnym wyścigu na wózkach – Wheelmageddonie. Ponadto, zwyciężył w Battle of Europie w CrossFicie oraz wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach kraju zarówno w handbike’u, jak i w monoski. Obecnie trenuje przed lipcowymi zawodami WheelWOD 2019.Czytaj również