Dzisiaj jest 11 Kwietnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

Koleje Mazowieckie bardziej dostępne

Dodano: 08 kwietnia 2021

Koleje Mazowieckie podpisały kolejną umowę na dostawę pojazdów typu FLIRT. Piętnaście nowych jednostek, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wyruszy w trasy w 2022 roku.

 

 

„Okres pandemii jest czasem trudnym dla transportu publicznego. Mamy jednak nadzieję, że powiększenie naszego parku taborowego o nowoczesne pojazdy, a tym samym poprawa jakości podróży, przyczynią się do tego, że mieszkańcy Mazowsza zechcą wrócić do korzystania z transportu kolejowego. Liczymy na to, że wraz z realizacją programu szczepień możliwy będzie także powrót kondycji transportu publicznego do stanu sprzed pandemii” – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Zamówione składy będą kursować na trasie: Góra Kalwaria – Czachówek – Warszawa – Nasielsk. Łączna wartość umowy to ponad 404 mln zł netto. Zakup pojazdów jest możliwy dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Spółka otrzymała unijne dofinansowanie z POIŚ w wysokości ponad 157,5 mln zł. Jednostki zostaną dostarczone w okresie od lutego do listopada 2022 roku.Czytaj również