Dzisiaj jest 20 Czerwca 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

Kolejne autobusy bez barier w Szczecinie

Dodano: 21 września 2018

Miasto Szczecin ogłosiło przetarg na zakup autobusów elektrycznych. Nowe pojazdy, które będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych mają wyjechać na szczecińskie ulice w pierwszym kwartale 2020 roku.

 

Do floty Szczecińskiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Klonowica Sp. z o.o. dołączy 11 autobusów elektrycznych o długości 12 metrów. Nowe pojazdy będą kursować w miejscach, w których uciążliwość tradycyjnego napędu spalinowego i jego skutki środowiskowe są najbardziej odczuwalne dla otoczenia. To pierwsza tego rodzaju inwestycja w mieście. Szczecin nigdy wcześniej nie starał się o dofinansowanie na zakup elektrycznych autobusów.

Przetarg łączy finansowanie z dwóch projektów: „Zakup taboru autobusowego elektrycznego – w ilości sztuk 5” oraz „Ograniczenie zanieczyszczeń powietrza – zakup  autobusów elektrycznych na potrzeby komunikacji miejskiej w Gminie Miasto Szczecin”. Ogłoszenie o przetargu w najbliższych dniach zostanie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Otwarcie ofert planowane jest 18 października.Czytaj również