Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Kolejne elektryczne Solarisy w Warszawie

Dodano: 13 lipca 2017

Firma Solaris Bus & Coach S.A. wygrała przetarg na dostawę kolejnych dziesięciu autobusów elektrycznych dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Nowe Urbino 12 electric, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych wyjadą na ulice stolicy na początku 2018. Będzie to już druga dostawa bateryjnych Solarisów dla największego autobusowego przewoźnika w Polsce.

 

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie zakończyły przetarg na dostawę autobusów elektrycznych. Najlepszą ofertę w tym postępowaniu przedstawiła firma Solaris, która zaoferowała  dziesięć elektrycznych Solarisów Urbino 12 nowej generacji. Dla warszawskiego przewoźnika kluczowym argumentem w wyborze dostawcy była nie tylko cena, ale innowacyjność produktu, jakość komponentów, liczba miejsc dla pasażerów a także pojemność akumulatorów trakcyjnych.

– Bardzo mnie cieszy, że możemy kontynuować wieloletnią i owocną współpracę z MZA, dostarczając kolejną partię autobusów elektrycznych. Wybór naszych pojazdów jest widocznym dowodem na to, iż Warszawa nie tylko konsekwentnie inwestuje w zakup nowoczesnych, komfortowych i przyjaznych środowisku niskopodłogowych autobusów miejskich, ale robi to jednocześnie w sposób wyjątkowo efektywny, wyznaczając ogólnoeuropejskie trendy w komunikacji miejskiej – mówi Solange Olszewska, Prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Zamówienie dotyczy nowego Urbino 12 electric – zdobywcy prestiżowego tytułu dla najlepszego autobusu miejskiego  2017 roku w europejskim konkursie Bus of the Year 2017.

MZA pierwsze autobusy elektryczne zamówiły w listopadzie 2014 roku. Ich dostawcą  była również firma Solaris. Elektryczne 12-metrowe Solarisy w liczbie 10 sztuk kursują na linii nr 222. Autobusy oznaczają się bardzo wysoką sprawnością techniczną, a pozytywne doświadczenia z ich eksploatacji pozwoliły na dalszy rozwój e-mobilności w stołecznej komunikacji publicznej.Czytaj również