Dzisiaj jest 20 Marca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Kompleksowa opieka dla wszystkich

Dodano: 11 czerwca 2018

Rusza nowy projekt, którego celem jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych. Osoby samotne i niepełnosprawne zamieszkałe na terenie województwa małopolskiego będą mogły korzystać m.in. z bezpłatnej zdalnej opieki medycznej i konsultacji psychologicznych.

 

Projekt „Małopolski Tele-Anioł” skierowany jest do osób, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki i pomocy w podstawowych czynnościach dnia codziennego. Uczestniczą w nim m.in.: Miasto Tarnów, Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Uczestnicy projektu dzięki specjalnej „opasce życia” będą mogli za pomocą naciśnięcia przycisku bezprzewodowo skontaktować się z centrum opieki, które zdecyduje o wezwaniu karetki lub udzieli konsultacji na odległość. W ramach realizowanego programu, beneficjenci otrzymają również wsparcie w miejscu zamieszkania. Wyznaczeni do projektu wolontariusze pomogą w przygotowaniu posiłków, zrobieniu zakupów, czy posprzątaniu mieszkania.

Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się niebawem. Urzędnicy z tarnowskiego magistratu poinformują o projekcie i pomogą w wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.Czytaj również