Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Magistrat przyjazny niesłyszącym

Dodano: 31 sierpnia 2017

W dwóch budynkach Urzędu Miasta Bydgoszczy można skorzystać z pomocy tłumacza migowego on-line. Takie udogodnienie pomaga w kontaktach z klientami z dysfunkcją słuchu.

 

 

Od 1 kwietnia 2012 r. w Polsce obowiązuje ustawa o języku migowym i innych środkach komunikowania się. Nakłada ona na podmioty publiczne obowiązek wprowadzenia udogodnień i narzędzi umożliwiających informowanie, kontakt oraz udzielanie usług osobom z wadami słuchu.

W bydgoskim magistracie można korzystać z usługi tłumacza migowego on-line. Jest to aparat telefoniczny z monitorem. Po podniesieniu słuchawki, bez konieczności wybierania jakiegokolwiek numeru, otrzymujemy połączenie z tłumaczem migowym, który pośredniczy w kontakcie pomiędzy mieszkańcem a urzędnikiem.

Urząd Miasta w Bydgoszczy posiada dwa takie urządzenia – jedno znajduje się w Biurze Obsługi Mieszkańca w ratuszu przy ul. Jezuickiej (parter, pokój 4A – wejście od ul. Niedźwiedziej), drugie w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych na ul. Grudziądzkiej. Czytaj również