Dzisiaj jest 11 Kwietnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

Mieszkańcy otrzymują SMS-y od RCB

Dodano: 01 marca 2021

Mieszkańcy woj. wamińsko-mazurskiego otrzymują w sobotę SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informujące, że w regionie obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa i zachęcające do instalowania aplikacji STOP COVID.

 

Źródło: www.infopakiety.pap.pl

Od soboty w woj. warmińsko-mazurskim obowiązują nowe zasady sanitarne, które mają zatrzymać epidemię koronawirusa. Zamknięte zostały m.in. galeria handlowe i hotele.

Mieszkańcy regionu otrzymują w sobotę SMS-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, które informują o nowych zasadach sanitarnych i zachęcają do instalowania aplikacji STOP COVID. W SMS-ach podany jest link umożliwiający szybkie zainstalowanie tej aplikacji.

Z informacji udostępnionych w sobotę przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim odnotowano w sobotę 943 kolejne zakażenia koronawirusem. Zmarło 11 osób, z których 3 przed zakażeniem COVID-19 nie miały innych chorób. Na nieco ponad 2,5 tys. wykonanych wymazów prawie tysiąc okazało się pozytywnych.

Dokładnie w połowie powiatów regionu odnotowano bardzo wysokie wskaźniki zakażenia, są to powiaty: Olsztyn i olsztyński, bartoszycki, lidzbarski, szczycieński, nidzicki, gołdapski i kętrzyński. Zaledwie przed kilkoma dniami zła sytuacja była tylko w Olsztynie i okolicach, powiecie nidzickim i bartoszyckim. (PAP)

autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ krap/Czytaj również