Dzisiaj jest 9 Lipca 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

Mieszkania wspomagane w Ośrodku Arka

Dodano: 10 lutego 2020

Nauka samodzielności, rehabilitacja społeczna oraz integracja z osobami o podobnych problemach, to główne cele uruchomienia mieszkań wspomaganych w Ośrodku Caritas Archidiecezji Białostockiej „Arka” w Supraślu. Placówka zostanie otwarta jesienią br. Zamieszka w niej 16 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Mieszkania wspomagane powstaną w budynku Centrum Pomocy Caritas. Do dyspozycji podopiecznych placówki oddane zostaną lokale wyposażone w pokój i łazienkę. Kuchnia z jadalnią będzie wspólna, by mieszkańcy mogli spożywać posiłki przy jednym stole. Ma być zdrowo, smacznie i ciepło jak w rodzinnym domu.

W Ośrodku Caritas Archidiecezji Białostockiej „Arka” zamieszka 16 osób niepełnosprawnych w wieku od 40 do 50 lat i dwa zespoły asystentów. „Znając sytuację dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, a zwłaszcza ich niepewną i niełatwą przyszłość, wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom. Mamy już chętnych. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się jesienią br. – powiedział podczas konferencji prasowej ks. Jerzy Sęczek, dyrektor Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Wartość całego przedsięwzięcia wynosi 4,7 mln zł. Caritas Archidiecezji Białostockiej na realizację projektu otrzymała 3,8 mln zł unijnego wsparcia z regionalnego programu operacyjnego województwa podlaskiego. Pozostałą część kwoty pokryją między innymi tegoroczne wpłaty z 1% podatku.Czytaj również