Dzisiaj jest 19 Maja 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

Miss Świata na Wózku 2017

Dodano: 19 czerwca 2017

We wrześniu zjadą do stolicy z całego świata wspaniałe kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego. Po raz pierwszy w Polsce będą walczyć o koronę „Miss Świata na Wózku”. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, ma także na celu wymianę informacji dotyczących najnowszych osiągnięć medycznych.

 

Informacja prasowa

Rekrutacja do wyjątkowego konkursu „Miss Świata na Wózku” trwa do 20 sierpnia, a po jej zakończeniu zostaną wyłonione finalistki, które od 29 września będą uczestniczyły w przygotowaniach do gali finałowej. Celem projektu jest wsparcie kobiet z niepełnosprawnością w dążeniu do samodzielności oraz większej aktywności zawodowej i społecznej.

 Po raz pierwszy w Polsce, w Warszawie, kobiety poruszające się przy pomocy wózków inwalidzkich będą walczyć o tytuł i koronę „Miss Wheelchair World”. Ten wyjątkowy konkurs piękności ma zmieniać wizerunek postrzegania kobiet z niepełnosprawnością, łamać stereotypy, poglądy i walczyć z dyskryminacją kobiet z niepełnosprawnością, nie tylko w Polsce, ale i na świecie – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, i dodaje – Każdego roku podejmujemy działania zmierzające do likwidacji różnego typu barier w stolicy. Chcemy, by Warszawa była miastem przyjaznym dla wszystkich, dostępnym i otwartym.

W finale konkursu „Miss Świata na Wózku” weźmie udział maksymalnie 25 finalistek pochodzących z różnych państw. Każdy kraj, w którym odbywają się wybory, będzie mógł wystawić swoje dwie kandydatki, natomiast kraj, w którym takich wyborów się nie organizuje, a który nawiąże współpracę z organizatorem konkursu, będzie mógł zgłosić jedną przedstawicielkę na zasadzie tzw. dzikiej karty. Finał konkursu, poprzedzony tygodniowymi „Warsztatami Miss”, odbędzie się 7 października br., podczas uroczystej gali.

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Organizatorem wyborów jest fundacja Jedyna Taka, która poprzez swoje działania dąży m.in. do tego, aby osoby z niepełnosprawnością zostały zauważone przez pracodawców, miały możliwość uczestniczenia w pokazach mody, sesjach zdjęciowych czy kampaniach reklamowych.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na oficjalnej stronie konkursu „Miss Świata na Wózku”: www.misswheelchairworld.com, a także na stronie organizatora konkursu – fundacji Jedyna Taka: www.jedyna-taka.pl.Czytaj również