Dzisiaj jest 20 Sierpnia 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Moda na ubezpieczenia zdrowotne

Dodano: 07 listopada 2018

Z roku na rok coraz więcej z nas stara się żyć zdrowo i dbać o siebie. Jedną z niezbędnych rzeczy do zapewnieniu sobie zdrowia jest polisa zdrowotna, która znacznie nam to ułatwia. Z przeprowadzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń badań wynika, że w pierwszym półroczu 2018 roku, Polacy wydali 368,5 mln PLN na dodatkowe polisy – to o 19 proc. więcej niż przed rokiem.

 

Źródło: www.newseria.pl

Z danych PIU wynika, że już 2,3 mln Polaków posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne, a to aż 14 proc. więcej niż w 2017 roku.

– Przewidujemy, że liczba to będzie systematycznie rosnąć, ponieważ coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z ubezpieczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Badanie przeprowadzone w maju przez multiagencję CUK Ubezpieczenia pokazuje, że 92 proc. respondentów uważa, że świadczenia w ramach NFZ są niewystarczające – komentuje ekspert Maciej Kuczwalski.

Wśród ubezpieczeń zdrowotnych popularność zdobywają polisy grupowe, oferowane przez coraz większą liczbę pracodawców.

– Ponad połowa respondentów naszego badania, która posiada prywatne ubezpieczenie zdrowotne przyznaje, że ich polisy są finansowane przez pracodawcę.  29 proc. ankietowanych deklaruje, że to pracodawca pokrywa wszystkie koszty związane z dodatkową polisą, a 28 proc., że ich ubezpieczenia są współfinansowane przez zakład pracy – dodaje ekspert. Według PIU aż 60 proc. pracowników jest zainteresowanych zdrowotnym benefitem, ponadto nie tylko pracownicy zaczynają się interesować grupowym ubezpieczeniem, ale i sami pracodawcy. Jest to skutkiem tego, że coraz więcej zatrudniających zauważa, jaką wartość ma zadowolony, zdrowy pracownik. – Dane udostępnione przez Polską Izbę Ubezpieczeniową pokazują nam też, że ilość płaconych składek staje się dużo większa niż liczba ubezpieczonych, co świadczy najprawdopodobniej o tym, że pracodawcy coraz chętniej sięgają po droższe i szersze zakresowo, pakiety zdrowotne – mówi Maciej Kuczwalski.Czytaj również