Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Niewidomy fotograf i sesja dla marki VW

Dodano: 08 września 2017

Volkswagen rozszerza międzynarodową kampanię marketingową nowego Arteona. Niewidomy amerykański fotograf Pete Eckert przedstawił nowy model Volkswagena w niezwykłej aranżacji.

 

 

– Arteon wyróżnia się bardzo wyrazistą i awangardową stylistyką. Pete Eckert pokazał to w niezwykły sposób. Jego zdjęcia są dziełami sztuki i emanują niezwykłą atmosferą jaką potrafi stworzyć tylko on. Znamy Pete’a jako zachwycającą osobowość i bardzo mu dziękujemy za wspaniałą współpracę przy tym projekcie  – powiedział Xavier Chardon, Dyrektor działu marketingu marki Volkswagen

Arteon to pierwszy samochód jaki stał się przedmiotem twórczości Pete’a Eckerta. W ramach przygotowań do pracy nad projektem artysta zebrał dokładne informacje o szczególnych cechach nowego modelu. Poznawał auto dotykając go, delikatnie stukając palcem w różne powierzchnie, by zbadać jaki wydają dźwięk i w ten sposób wyobrazić sobie Arteona najdokładniej jak to możliwe. Dzięki pomocy asystentów powstały potem zdjęcia – tzw. „Light Paintings”. Eckert fotografował Arteona analogowym aparatem w całkowitej ciemności stosując długi czas oraz podwójne naświetlanie. Dzięki ruchowi różnych źródeł światła uzyskał efekt dynamiki.

Dwuipółminutowy film z gatunku „Making of” zajmuje centralne miejsce w nowej kampanii. Pokazuje jak powstawały zdjęcia i zawiera fragmenty wywiadu z Pete’m Eckertem. W mediach społecznościowych zamieszczono fragmenty filmu oraz motywy zdjęciowe, które mają skierować uwagę odbiorców na kampanię marketingową. 

Pete Eckert mieszka w Sacramento w USA. Stał się niewidomy w wieku dorosłym na skutek choroby. Jego dzieła wielokrotnie publikowano i nagradzano, jedno z nich znalazło się na znaczku pocztowym wydanym przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Eckert mówi o sobie: „I am a visual person. I just can’t see”. Czytaj również