Dzisiaj jest 25 Czerwca 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Nowa metoda rehabilitacji

Dodano: 12 kwietnia 2013

Ewa Lorek od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Jeszcze trzy miesiące temu nikt nie dawał jej żadnych szans, że kiedykolwiek zamieni kule na kije do Nordwokingu.

 

Pacjenci Macieja Abakumowa to osoby, które nie chodzą od urodzenia lub przestały chodzić w wyniku wypadków komunikacyjnych. Z myślą o nich rehabilitant z Warszawy wymyślił i stworzył urządzenie, dzięki któremu już po kilku zabiegach stawiają pewne kroki.  
 
- Każdy przypadek jest inny. Dzięki temu urządzeniu możemy dobrać indywidualnie parametry do każdego pacjenta. Do jego dysfunkcji i możliwości – tłumaczy Maciej Abakumow.  
 
Ewa ma ogromną determinację, by stać się osobą w pełni samodzielną i niezależną. W trudnych chwilach zawsze wspierają ją najbliżsi.
 
- Została jeszcze do pokonania bariera lęku przed upadkiem. Myślę, że jak Ewa poczuje bardziej swoje ciało to się uda to osiągnąć – mówi Ludmiła Lorek, mama Ewy.
 
Metoda Macieja Abakumowa stosowana jest w usprawnianiu pacjentów w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce. Z tej formy terapii skorzystało już kilka tysięcy osób, z różnym stopniem niepełnosprawności.Czytaj również