Dzisiaj jest 18 Lipca 2018, Środa, imieniny obchodzą:

Nowe pojazdy bez barier w Małopolsce

Dodano: 13 września 2017

Powiat wadowicki kupił nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą one służyły podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie i Warsztatom Terapii Zajęciowej w Spytkowicach. Środki finansowe na realizację zadania przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Nowe auta są dostosowane do przewozu osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Busami mogą podróżować osoby niewidome, poruszające się na wózkach i przy pomocy kul. Każdy pojazd zabierze na pokład co najmniej piętnastu pasażerów.

Dwa 9-osobowe vany i nowoczesny autobus będą dowoziły podopiecznych do placówki oraz odwozić ich po zajęciach do domu. Codziennie ze specjalistycznego transportu skorzysta ponad 200 osób niepełnosprawnych.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na zakup nowych pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych powiat wadowicki wydał ponad 600 tys. zł.Czytaj również