Dzisiaj jest 24 Września 2020, Czwartek, imieniny obchodzą:

Nowe respiratory dla WSK w Bydgoszczy

Dodano: 11 sierpnia 2020

Caritas Diecezji Bydgoskiej przekazała 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Bydgoszczy cztery przenośne respiratory, każdy o wartości blisko 40 tysięcy złotych. Ich zakup został sfinansowany ze środków pozyskanych w ramach akcji „#Wdzięczni medykom”.

 

Mobilne respiratory trafią na Oddział Intensywnej Terapii oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy. Urządzenia pomogą w leczeniu pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19 oraz inne schorzenia związane z niewydolnością oddechową. Caritas Polska zamówiła w sumie 100 respiratorów produkcji brytyjskiej. Nowoczesny sprzęt medyczny sukcesywnie trafia do polskich szpitali.

Projekt „#Wdzięczni medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Caritas Polska we współpracy z Caritas Diecezjalnymi prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla placówek zaangażowanych w walkę z pandemią. Akcję mogą wesprzeć darczyńcy indywidualni, a także firmy, fundacje i inne instytucje.Czytaj również