Dzisiaj jest 25 Czerwca 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

Nowy ośrodek rehabilitacji

Dodano: 17 kwietnia 2013

W Marianowie powstanie Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy dla dzieci z głębokim stopniem upośledzenia oraz złożoną niepełnosprawnością.

 

Informacja prasowa, www.otwarci.spoldzielnie.org

 

Dzieci najciężej niepełnosprawne nie mogą realizować obowiązku szkolnego w publicznych szkołach, gdyż placówki te nie są przygotowane na zaspokajanie ich potrzeb. Jedyną ofertą edukacyjną jest nauczanie domowe kilka godzin w tygodniu. Zapewnienie takiemu dziecku rehabilitacji jako osobnych oddziaływań wymaga od rodziców ogromnego wysiłku i związane jest z dużymi kosztami.

Pozytywną odpowiedzią na te problemy jest pomysł Fundacji Na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” w Koninie na założenie i prowadzenie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Marianowie.

Adresatami kompleksowych oddziaływań edukacyjnych są dzieci z głębokim stopniem upośledzenia oraz złożoną niepełnosprawnością w wieku od 3 do 25 lat. Dzieci te są otoczone dostosowaną do ich potrzeb opieką.
 
Dzieci otrzymają:

·        Diagnozę
·        Skoordynowany program
·        Terapię i rehabilitację
·        Wychowanie przedszkolne lub realizacje obowiązku szkolnego
·        Opiekę w postaci niezbędnej pielęgnacji
·        Transport

Ośrodek umożliwi dzieciom niepełnosprawnym opuszczanie domu rodzinnego czyli kontakt z szerszym środowiskiem, kontakt z rówieśnikami, pracę w grupie, uczestnictwo w różnych zajęciach w czasie 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu.

Oferta adresowana jest, nie tylko do mieszkańców z gminy Sompolno, ale także do rodzin osób niepełnosprawnych z Konina oraz całego powiatu konińskiego.

Rodziny otrzymają: wsparcie psychiczne, możliwość uczestniczenia w programowaniu pracy z dzieckiem, możliwość kontaktu z innymi rodzicami, poradnictwo zawodowe, zwolnienie z opieki na 8 godzin dziennie, co umożliwi im pracę zawodową.
 
Otwarcie Ośrodka planowane jest na 1 września 2013 r. 

Więcej informacji na www.otwarci.spoldzielnie.org.Czytaj również