Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Olimpiady specjalne w TVP

Dodano: 04 września 2017

Telewizja Polska S.A. i Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska podpisały w Warszawie list intencyjny, dotyczący współpracy partnerskiej.Zgodnie z treścią listu, do 15 października TVP i Olimpiady Specjalne mają opracować i podpisać umowę, określającą zasady wzajemnej współpracy i patronatu TVP nad wydarzeniami i kampaniami społecznymi organizowanymi przez Olimpiady Specjalne.

 

Według zapisów listu intencyjnego, TVP jest gotowa do realizacji wspólnych projektów m.in. na płaszczyznach sportowej, edukacyjnej, informacyjnej, producenckiej i technicznej oraz do udzielenia wsparcia medialnego i promocyjnego dla działalności Olimpiad Specjalnych w Polsce w latach 2018-2019.

Teraz intensywnie pracujemy nad przygotowaniem odpowiedniej umowy. Dzięki niej już w przyszłym roku Olimpiady Specjalne Polska będą widoczne w programach Telewizji Polskiej, a widzowie anten TVP po raz kolejny zobaczą, jak wspaniałymi sportowcami są zawodnicy Olimpiad Specjalnych. Będą mogli poznać ich sukcesy, ale też wyzwania i trudności, z którym mierzą się w sporcie i codziennym życiu – powiedziała Joanna Styczeń-Lasocka- Dyrektor Generalny Olimpiad Specjalnych Polska.

Obie strony mają wolę współpracy przy przygotowywaniu wspólnych programów telewizyjnych, które w miarę możliwości zostaną wyemitowane na antenie TVP.

Idea integracji poprzez rywalizację jest jednym z najpiękniejszych przykładów zaangażowania w sport. Podpisanie listu intencyjnego z Olimpiadami Specjalnymi Polska jest kolejnym dowodem, na to, że TVP wspiera inicjatywy istotne społecznie.  Dla Telewizji Polskiej jest zaszczytem, że może być częścią obchodów pięćdziesiątej rocznicy powstania ogólnoświatowego Ruchu Olimpiad Specjalnych, którego inicjatorem była Eunice Kennedy Shriver- siostra prezydenta Kennedyego – powiedział Maciej Stanecki – Członek Zarządu TVP S.A.

 Olimpiady Specjalne Polska są największą organizacją sportową dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w naszym kraju. Swoim patronatem honorowym objęła je Agata Kornhauser-Duda Małżonka Prezydenta RP.  Są polskim oddziałem światowego ruchu Special Olympics, który na całym świecie zrzesza blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. W Polsce każdego roku Olimpiady Specjalne organizują ponad 200 zawodów regionalnych i kilkanaście turniejów ogólnopolskich. Łącznie Olimpiady Specjalne w Polsce tworzy ponad 17 tysięcy zawodników 1,5 tysiąca trenerów i 4 tysiące wolontariuszy zrzeszonych w 507 klubach w całej Polsce.Czytaj również