Dzisiaj jest 23 Stycznia 2019, Środa, imieniny obchodzą:

PFRON uruchomi infolinię dla SOW

Dodano: 08 czerwca 2018

Pomocą dla Użytkowników w korzystaniu z Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON będzie infolinia, która rozpocznie działalność z początkiem czerwca 2018 roku. Każda osoba, która będzie miała pytania czy wątpliwości podczas wypełniania wniosku będzie mogła uzyskać niezbędne informacje dzwoniąc pod bezpłatny numer infolinii 22 702 00 00, czynny w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00.

 

Źródło: www.pfron.org.pl 

System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON (SOW) to zbudowany przy użyciu nowoczesnych technologii system informatyczny. SOW umożliwi Osobom Niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz proces aplikowania o środki PFRON, będące w gestii jednostek samorządowych, bezpośrednio za pomocą Systemu. Będzie umożliwiał weryfikację wniosków osób indywidualnych i instytucji na etapie przyznawania dofinansowań, jak również na badanie skuteczności wydatkowania środków PFRON. 

Możliwe będzie obsłużenie całego procesu dofinansowania drogą elektroniczną od początku do końca, począwszy od uzyskania informacji, po wypełnienie i podpisanie (profilem zaufanym) elektronicznego wniosku bądź umowy, aż po rozliczenie online dofinansowania. Wdrożenie systemu SOW spowoduje stopniową elektronizację usług dystrybucji pomocy do beneficjentów ze środków PFRON.Czytaj również