Dzisiaj jest 17 Października 2018, Środa, imieniny obchodzą:

Pływacy rywalizowali w Szczecinie

Dodano: 12 grudnia 2017

W Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach uczestniczyli niepełnosprawni sportowcy z 26 klubów w Polsce. Zielonogórski „Start” reprezentowało pięciu zawodników, podopiecznych trenera Franciszka Zienkiewicza.

Podczas Mistrzostw prowadzona była klasyfikacja, według zajętych miejsc medalowych I-III w poszczególnych konkurencjach we wszystkich grupach schorzeń. Zielonogórzanie zdobyli 3 x I miejsce 5 x II miejsce oraz 2 x III miejsce. Medale otrzymali tylko zawodnicy w kategorii open w konkurencjach objętych programem Mistrzostw.

Najlepsze wyniki uzyskał Oliwer Kałek startujący w grupie 10., licznie obsadzonej przez czołowych zawodników kadry narodowej. Oliwer zajął czwarte miejsce w klasyfikacji open. Dobrze zaprezentowała się również Oliwia Mróz, która w grupie 9. wywalczyła I. miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym (51,95).