Dzisiaj jest 20 Marca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Pływacy walczyli o medale w Łodzi

Dodano: 03 lipca 2018

W Łodzi odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach udział wzięło około 160 zawodników z różnymi stopniami niepełnosprawności z całej Polski. Uczestnicy turnieju reprezentowali wysoki poziom sportowy.

 

Medale zdobywali pływacy, w kategorii open w konkurencjach Mistrzostw oraz w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzeń za trzy najlepsze konkurencje. Zawodnicy zdobywali punkty za uzyskane czasy w odniesieniu do rekordów świata poszczególnych konkurencji. W związku z tym bardzo trudno było zdobyć medal podczas tej imprezy.

Bardzo dobrze zaprezentował się Oliwer Kałek, który rywalizując ze swoimi kolegami z kadry narodowej wywalczył brązowy medal w konkurencji 50m stylem klasycznym. Reprezentant zielonogórskiego „Start-u” uzyskał wynik 42,03s.

Podczas otwarcia Mistrzostw Kałek otrzymał powołanie do kadry narodowej. Pływak będzie reprezentował Polskę podczas Światowych Igrzysk Młodzieży Niepełnosprawnej IWAS, które odbędą się w lipcu br. w Irlandii.Czytaj również