Dzisiaj jest 17 Grudnia 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Po medale do PyeongChang

Dodano: 10 marca 2018

Rozpoczęły się XII Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie PyeongChang 2018. Niepełnosprawni sportowcy będą rywalizować w Korei Południowej w sześciu konkurencjach sportowych. Impreza zakończy się 18 marca.

 

Podczas tegorocznych zimowych igrzysk paraolimpijskich do wygrania będzie 80 kompletów medali. Zawodnicy będą rywalizować w narciarstwie alpejskim, narciarstwie biegowym, biathlonie, parasnowboardzie, hokeju na sledżach i curlingu na wózkach. W igrzyskach wystartuje 567 sportowców z różnymi stopniami niepełnosprawności. Imprezę obsługiwać będzie ponad 20 tysięcy wolontariuszy.

Do XII Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich zakwalifikowali się zawodnicy z blisko 50 krajów świata. Rosjanie dopuszczeni do startu wystąpią pod neutralną flagą, po tym jak 29 stycznia 2018 roku Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski wykluczył Rosję z udziału w igrzyskach w konsekwencji afery dopingowej podczas igrzysk w Soczi. Rosja została także wykluczona z XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang2018.Czytaj również