Dzisiaj jest 25 Kwietnia 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Polacy wywalczyli dwa medale w Lasko

Dodano: 09 października 2017

W miejscowości Lasko odbyły się Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju uczestniczyli najlepsi zawodnicy zielonogórskiego „Start-u”. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka wywalczyli w Słowenii dwa medale: złoty i brązowy.

Igor Misztal zdobył złoty medal w grze drużynowej w 10. grupie. Team Misztal – Chojnowski wygrał wszystkie pojedynki wynikiem 2:0. Nie zawiedli również nasi paraolimpijczycy. Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki, i tym razem potwierdzili swoją przynależność do ścisłej czołówki światowej.

W grze drużynowej wywalczyli brązowy medal. W pojedynkach eliminacyjnych pokonali wszystkich rywali wychodząc z grupy. W ćwierćfinale ograli Belgów – 2:0. W półfinale ulegli reprezentacji Szwecji – 0:2 zajmując ostatecznie III. miejsce.