Dzisiaj jest 20 Czerwca 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

Postanowienia noworoczne Polaków

Dodano: 10 stycznia 2019

Aktywny tryb życia i zdrowe nawyki mają dla Polaków coraz większe znaczenie. Wśród osób, które będą robić noworoczne postanowienia, aż 28 proc. zamierza więcej się ruszać, 26 proc. chce rzucić palenie, 23 proc. planuje zadbać o zdrowsze jedzenie, a 18 proc. chce schudnąć – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie cateringu dietetycznego LightBox. Postanowienia noworoczne robi jedna trzecia Polaków.

 

Źródło: www.newseria.pl

Szczupła sylwetka jest ważna, a zdrowe odżywianie jeszcze ważniejsze

20 proc. kobiet planujących noworoczne postanowienia zamierza w 2019 roku schudnąć. Taki sam cel stawia sobie 15 proc. mężczyzn i to pomimo, że według ostatnich szacunków nadmierną masę ciała ma w Polsce ponad 60 proc. panów i wyraźnie mniej, bo ok. 50 proc. pań. Za to aż 24 proc. mężczyzn i 22 proc. kobiet chce zdrowiej się odżywiać.

– To dobrze, że dla Polaków ważne staje się właściwe odżywianie, bo jest ono podstawą zdrowia na długie lata. Szczególnie cieszy rosnąca świadomość roli zdrowego odżywiania u mężczyzn – mówi dietetyk Małgorzata Chylewska. – Jeśli połączymy to z aktywnością fizyczną, jest szansa, że statystyki otyłości i chorób cywilizacyjnych przestaną rosnąć. Oby tylko postanowienia noworoczne przełożyły się na faktyczną zmianę nawyków – dodaje.

Więcej ruchu, mniej papierosów

W noworocznych planach widać rosnącą świadomość, że na dobrą formę trzeba zapracować. Wśród osób, które zrobią postanowienia noworoczne, aż 33 proc. mężczyzn i 24 proc. kobiet zamierza w przyszłym roku więcej się ruszać. Jednocześnie 29 proc. panów i 24 proc. pań chce rzucić palenie.

Noworoczne priorytety kobiet i mężczyzn

Pierwsze miejsca na liście priorytetów u kobiet, które mają już noworoczne postanowienia, to:

Więcej się ruszać i rzucić palenie – po 24 proc.

Zadbać o zdrowsze jedzenie – 22 proc.

Schudnąć i spędzać więcej czasu z rodziną – po 20 proc.

U mężczyzn pierwsza trójka noworocznych priorytetów wygląda następująco:

Więcej się ruszać – 33 proc.

Rzucić palenie – 29 proc.

Zadbać o zdrowsze jedzenie – 24 proc.

Z badania wynika, że postanowienia noworoczne robi 31 proc., a więc prawie jedna trzecia Polaków.Czytaj również