Dzisiaj jest 20 Lipca 2019, Sobota, imieniny obchodzą:

Pozytywnie Otwarci 2019

Dodano: 15 kwietnia 2019

Ruszyła dziewiąta edycja konkursu Pozytywnie Otwarci 2019. NGO, samorządy oraz placówki ochrony zdrowia mogą zgłaszać pomysły na projekty mające na celu edukację w obszarze HIV oraz profilaktykę zakażeń wirusem. Ekspercka kapituła wybierze najlepsze, które otrzymają finansowanie (maksymalnie 20 000 złotych na projekt). Dzięki temu ich autorzy będą mogli zrealizować swoje pomysły.

 

W roku 2019 Kapituła Pozytywnie Otwarci przygotowała następujące szczegółowe tematy Konkursu:

Prowadzona w przestrzeni publicznej i/lub nowych mediach edukacja osób młodych w jednym z dwóch obszarów:

Profilaktyka zakażeń HIV;

Ograniczenie stygmatyzacji i mowy nienawiści skierowanej przeciwko osobom żyjącym z HIV.

Edukacja osób żyjących z HIV ze szczególnym uwzględnieniem jednego z dwóch kierunków:

Poprawa jakości życia związana ze zdrowiem zakażonych, w związku z misją UN AIDS 90-90-90 + 90;

Przeciwdziałanie chorobom towarzyszącym, których wpływ na ogólny stan zdrowia pacjenta rośnie wraz z wydłużaniem się przewidywanej długości życia osób seropozytywnych.

Edukacja w obszarze przedekspozycyjnej profilaktyki zakażeń HIV.

Pogłębianie wiedzy Polaków o HIV i tym samym poszerzanie grupy testujących się w kierunku zakażenia tym wirusem ze szczególnym uwzględnieniem zwiększania wiedzy o zasadach funkcjonowania i lokalizacji Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych oraz Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych.

Zgłoszenia przyjmowane będą przez Biuro Organizacyjne konkursu do 28 czerwca. Wszelkie szczegóły wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Pozytywnie Otwarci.Czytaj również