Dzisiaj jest 19 Lutego 2020, Środa, imieniny obchodzą:

Razem dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 05 października 2019

Wspólnie z wiceministrem Ochrony Pracy i Polityki Społecznej Białorusi, Panem Aleksandrem Rumakiem oraz Caritas diecezjalnymi w Białorusi, chcemy zająć się trudną sytuacją osób niepełnosprawnych w naszych krajach – powiedział ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. Współpraca Caritas Polska z Ministerstwem Ochrony Pracy i Polityki Społecznej Białorusi ma na celu poprawienie losu najbardziej potrzebujących osób niepełnosprawnych.

 

W trakcie spotkania w siedzibie Caritas Polska wymieniono się pomysłami, metodami pomocy i dobrymi praktykami w Polsce i na Białorusi. Przedstawiciele strony białoruskiej są zainteresowani współpracą z Caritas Polska oraz Caritas diecezjalnymi i parafiami w Białorusi w zakresie tworzenia nowych placówek dla niepełnosprawnych dzieci i dorosłych.

Uzgodniono, że do kolejnego roboczego spotkania dojdzie w listopadzie 2019 r. w Mińsku z udziałem przedstawicieli Caritas Polska, diecezjalnych Caritas z Białorusi oraz polskiej placówki dyplomatycznej. Władze Białorusi wysoko oceniają dotychczasowe projekty Caritas Polska na Białorusi, podkreślając szczególnie wartość świetlic integracyjnych utworzonych w latach 2017 – 2019 w projektach współfinansowanych w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.Czytaj również