Dzisiaj jest 29 Listopada 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

Respiratory dla dolnośląskich szpitali

Dodano: 19 listopada 2020

Caritas Polska przekazała dolnośląskim placówkom medycznym nowe respiratory. Urządzenia zostały zakupione dzięki zbiórce zorganizowanej w ramach kampanii „#Wdzięczni medykom”.

 

 

Dwa respiratory trafiły do Szpitala im. św. Jadwigi w Trzebnicy. Jeden otrzymał Zakład Opieki Zdrowotnej w Oławie. Urządzenia będą służyły do leczenia pacjentów u których zdiagnozowano COVID-19. Ich funkcjonalność pozwala w różnych warunkach zachować ciągłość intensywnej opieki medycznej. Caritas Polska zamówiła w sumie 100 respiratorów produkcji brytyjskiej. Nowoczesny sprzęt medyczny sukcesywnie dostarczany jest do polskich szpitali.

Projekt „#Wdzięczni medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Caritas Polska we współpracy z Caritas Diecezjalnymi prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla placówek zaangażowanych w walkę z pandemią. Akcję mogą wesprzeć darczyńcy indywidualni, a także firmy, fundacje i inne instytucje.Czytaj również