Dzisiaj jest 20 Marca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Ruszył nowy sezon w Polskiej Lidze Bocci

Dodano: 09 czerwca 2018

W Konopiskach koło Częstochowy odbył się turniej „Prometeus Cup”, otwierający nowy sezon zmagań w ramach Polskiej Ligi Bocci. Zawody były jednocześnie pierwszymi eliminacjami do Mistrzostw Polski na których można było zdobyć punkty rankingowe.

 

W Konopiskach dobrze zaprezentowali się zawodnicy Startu Zielona Góra. Wyjście z grupy zapewnili sobie reprezentujący kategorię BC3 Indywidualnie – Klaudia Najbor i Tomasz Niparko, którzy wygrali po dwa spotkania i weszli do kolejnego etapu rozgrywek.

W ćwierćfinale po emocjonującym pojedynku Klaudia uległa debiutantowi Adamowi Kujawie ze Startu Bielsko-Biała. Tomasz w przegranym meczu ćwierćfinałowym zmierzył się z „czarnym koniem” – Leszkiem Lorensem ze Startu Poznań, który ostatecznie wygrał cały turniej.

W kategorii BC2 Indywidualnie dobrze wypadła Anna Gruchot, która pomimo nie wyjścia z grupy zagrała zacięte pojedynki, szczególnie w meczu z „jedynką” listy rankingowej – Martą Wesołek. Do Konopisk pojechała też debiutantka Milena Oleksińska, która w kategorii BC5 Indywidualnie wystartowała z weteranami polskiej bocci i nabrała doświadczenia, które zaprocentuje podczas startów w przyszłości.Czytaj również