Dzisiaj jest 24 Kwietnia 2024, Środa, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Strzelcy rywalizowali w Gorzowie Wlkp.

Dodano: 06 czerwca 2017

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Ogólnopolskie Zawody Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. W rywalizacji udział wzięło 50 zawodników z 8 jednostek, w tym zawodnicy kadry narodowej.

Szymon Sowiński, zawodnik zielonogórskiego „Startu” wywalczył komplet złotych medali w trzech konkurencjach: pistolet pneumatyczny – P1, pistolet standard P5, oraz pistolet FTP. Sowiński wystrzelał w finale P1 – 234,0 pkt, t/j wynik o 0,1 pkt. niższy od rekordu Świata należącego do Aleksandra Denysiuka z Ukrainy.

Jan Ciborski strzelał ze zmiennym szczęściem. W konkurencji karabin FTR zdobył brązowy medal. W konkurencji R3 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 zajął VI miejsce.

Ewa Zimnicka w konkurencji R3 karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 wywalczyła VIII miejsce. W konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc – uplasowała się na 4. pozycji.