Dzisiaj jest 29 Marca 2024, Piątek, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Strzelcy walczyli o medale w Hanowerze

Dodano: 23 maja 2017

W Hanowerze odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Reprezentacja Polski wywalczyła w Niemczech pięć medali.

W rywalizacji wzięło udział 38 reprezentacji z całego Świata. Szymon Sowiński, zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielonej Góra  – w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. wywalczył indywidualnie 6. Miejsce. Jego sukces przyczynił się do zdobycia przez zespół w składzie: Szymon Sowiński (ZSR Start Zielona Góra), Filip Rodzik (SKORPION Polkowice), Sławomir Okoniewski (Start Szczecin) złotego medalu.

W kolejnych dniach drużyna w tym samym składzie zdobyła srebrny medal w konkurencji P3 – pistolet sportowy 2x30 oraz brązowy w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. W konkurencji P5 – pistolet standard 40 strz. reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal.