Dzisiaj jest 11 Kwietnia 2021, Niedziela, imieniny obchodzą:

Taksówką na szczepienie

Dodano: 02 marca 2021

FREE NOW, aplikacja do zamawiania przejazdów, zapewnia pomoc w przejazdach na szczepienie przeciwko Covid-19 w obrębie 7 polskich miast: Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Katowic. FREE NOW planuje zwrócić koszty blisko 10000 przejazdów taksówką w ramach pomocy polskim pasażerom w dojazdach na szczepienie. To pierwsza tego typu inicjatywa wśród firm i platform taxi w Polsce.

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

Inicjatywa FREE NOW „Taksówką na szczepienie”, powstała głównie z myślą o osobach, które obecnie się szczepią: czyli z grupy zero, a także o potrzebujących i seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na szczepienia i powrotu. Do skorzystania z oferty FREE NOW zachęca więc też osoby, które mają pod opieką osoby starsze lub potrzebujące.

Podobne działania FREE NOW prowadzi również w innych siedmiu krajach europejskich, m.in. Niemczech, Hiszpanii i Włoszech. FREE NOW zamierza przeznaczyć 1 milion EUR na przejazdy do punktów szczepień w Europie.

„Jesteśmy usługą mobilności miejskiej i czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców miast, by być dla nich dostępni w sytuacjach, w których potrzebują wygodnego, bezpiecznego i szybkiego dojazdu na miejsce. Wierzymy, że nasza oferta transportu na szczepienia będzie realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Naszą inicjatywą chcemy także zwrócić uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które są wśród nas i wymagają wsparcia. Apelujemy, by każdy z nas zastanowił się, czy w swoim otoczeniu ma taką osobę – może to być sąsiad lub rodzic mieszkający w innym mieście. FREE NOW umożliwia realizację tej pomocy, oferując wygodną aplikację, której zaletą jest możliwość zdalnego zamówienia i bezgotówkowego opłacenia przejazdu, także dla osoby trzeciej. Koszty tych przejazdów zwrócimy w pełni lub w większości, na podstawie rachunku za kurs, który osoba zamawiająca otrzymuje automatycznie na swój adres email” – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce.  

Jak skorzystać z inicjatywy „Taksówką na szczepienie”?

Aby skorzystać ze zwrotu kosztów za dojazd taksówką FREE NOW na szczepienie, należy przesłać w formularzu:

1. Zdjęcie lub skan dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu,

2. Rachunek za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym lub docelowym. Rachunek za przejazd pasażer otrzymuje na swój adres e-mail po każdym kursie.

FREE NOW pragnie zapewnić wygodne przejazdy dla jak największej liczby pasażerów, dlatego zobowiązuje się zwrócić do 25 PLN za każdy przejazd osoby szczepionej (czyli do 50 PLN za dojazd i powrót z punktu szczepień). Ponad 85 proc. przejazdów w opcji Lite+Screen we FREE NOW wynosi mniej niż ta kwota. Jeden użytkownik może otrzymać zwroty z 2 przejazdów.

Kierowcy otrzymują pełną kwotę za przejazd. Zwrot kosztów dla szczepionych osób pokrywany jest w pełni z budżetu FREE NOW. FREE NOW rekomenduje wybór opcji Lite+Screen, ponieważ gwarantuje ona przejazd autem wyposażonym w przesłonę ochronną.

Więcej informacji na stronie: https://free-now.com/pl/covid-vaccination/Czytaj również