Dzisiaj jest 26 Lutego 2020, Środa, imieniny obchodzą:

Testuj nowoczesne technologie

Dodano: 02 kwietnia 2014

Polski Związek Niewidomych zaprasza niewidomych i słabowidzących wolontariuszy z Warszawy i okolic do udziału w badaniach prowadzonych przez międzynarodową organizację tech4freedom.

 

Źródło: www.pzn.org.pl

Nowoczesne technologie muszą być dostosowywane do potrzeb życia codziennego i przygotowywane tak, by sprostać potrzebom osób niewidomych i słabowidzących zapewniając im niezależność i bezpieczeństwo. Zanim jednak to nastąpi powinno się przeprowadzić szczegółowe badanie: w jaki sposób przekazywać informację użytkownikowi, by osiągnąć ten cel jak najbardziej komfortowo i bez tworzenia kolejnych problemów.

W ciągu 2 dni wolontariusze będą pracować w 4-6 osobowych grupach biorących udział w dwugodzinnych testach, np. jedna grupa przed południem, a druga po południu. Pary naprzemiennie wezmą udział w trzech 10-minutowych testach z wykorzystaniem komputerów, próbując między innymi znaleźć sposób stworzenia interfejsu użytkownika technologii, który umożliwia zrozumiałą i przyjazną interakcję. Badania podsumowane zostaną dyskusją z możliwością zgłaszania ewentualnych uwag.

Testy przygotowane dla Polaków uwzględnią uwagi i poprawki zgłaszane przez uczestników badań w innych krajach.

Badania odbędą się w dniach od 14 do 15 kwietnia 2014 r. w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych (Warszawa, ul. Konwiktorska 9).

Więcej informacji na temat projektu na stronie internetowej – www.pzn.org.pl.Czytaj również