Dzisiaj jest 20 Kwietnia 2024, Sobota, imieniny obchodzą:
Logo Niewidzialni.eu (powrót na stronę główną)

Udany występ Polaków na China Open

Dodano: 11 września 2018

W Pekinie odbył się międzynarodowy turniej klasyfikacyjny w tenisie stołowym „China Open”. W zawodach uczestniczyło czworo zawodników zielonogórskiego „Startu”. Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka wywalczył w Chinach dwa medale – złoto i brąz w klasie zawodników grających na wózkach.

Tomasz Jakimczuk w grze indywidualnej w grupie eliminacyjnej pokonał 3:0 chińskiego zawodnika GAO Jang Minga i 3:1 tajlandczyka Thinatheta Natthawuta. W półfinale uległ 1:3 koreańczykowi JOO, Young Dae, zdobywając indywidualnie brązowy medal. W grze drużynowej, para Tomasz Jakimczuk – Rafał Czuper (Start Białystok) pokonała 2:0 zespoły łączone Chiny z Tajlandią oraz Macedonię z Japonią sięgając ostatecznie po złoty medal.

Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka – Marcin Skrzynecki i Igor Misztal wywalczyli w Pekinie brązowy medal w klasie 10. Zielonogórzanie wyszli z grupy na pierwszym miejscu, ale w półfinale przegrali pojedynek z reprezentacją Japonii 2:1. W turnieju indywidualnym w klasie 8, Piotr Grudzień wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, ale uległ w ćwierćfinale zawodnikowi z Ukrainy Nikolenko Maksymowi 1:3, zajmując ostatecznie miejsca V-VIII. Marcin Skrzynecki w tej samej klasie wyszedł z grupy na drugim miejscu, plasując się ostatecznie na miejscach 9-16. Igorowi Misztalowi w klasie 10 nie udało się wyjść z grupy, a tym samym kontynuować turnieju indywidualnego.