Dzisiaj jest 7 Lipca 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

Urzędnicy pompowali dla Wojtusia

Dodano: 25 czerwca 2020

Urząd Miasta Legnicy włączył się we wspaniałą, charytatywną akcję zbiórki pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia Wojtusia Howisa z Galewic #GaszynChallenge. Urząd do pompowania nominowali legniccy strażacy.

 

Źródło: www.kurier.pap.pl

W samo południe, 16 czerwca pod Ratuszem, wraz z wiceprezydentem Legnicy Krzysztofem Duszkiewiczem, dziesięcioro pań i panów wykonało w doskonałym stylu po dziesięć pompek. Do ćwiczeń zagrzewał ich komendant Straży Miejskiej Mirosław Giedrojć.

„Łańcuch gorących serc musi trwać, dlatego nominujemy do pompowania Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Legnickie Centrum Kultury i naszych przyjaciół z Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim” – zapowiedział Krzysztof Duszkiewicz.

Po 123 dniach, czyli od dnia kiedy ruszyła akcja na siepomaga.pl, na koncie jest ponad 108 proc. potrzebnej kwoty. Pompowanie w #GaszynChallenge tak napompowało zbiórkę, że udało się zebrać już blisko 10 milionów złotych, a licznik z kwotą kręci się nadal, i to w zawrotnym tempie. Zbiórka była zaplanowana do końca czerwca i jak informują jej organizatorzy, pomimo zebranej sumy, będzie trwać nadal. Pieniądze na najdroższy lek świata dla Wojtusia z Galewic już są, teraz zebrane kwoty pomogą innym chorym dzieciom.Czytaj również