Dzisiaj jest 24 Marca 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

Warszawa bardziej dostępna

Dodano: 14 kwietnia 2018

Są pieniądze na likwidację kolejnych barier architektonicznych w Warszawie. Nowe udogodnienia dla osób niepełnosprawnych pojawią się w ośmiu dzielnicach.

 

 

Urząd m.st. Warszawy od 2014 roku realizuje projekt usuwania barier architektonicznych. W ciągu czterech lat zmodernizowanych i dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostało blisko 800 lokalizacji. Miasto na realizację tych inwestycji wydało około 6 mln zł.

W tym roku do projektu zgłosiło się osiem dzielnic. Na Mokotowie obniżone zostaną krawężniki na ulicach: Bogunki i Bełdan. Rembertów zaplanował likwidację barier na ulicach: Magenta, Kamaszniczej, Konwisarskiej i Zesłańców Polskich. Muranów zmodernizuje przejścia m.in. na ul. Miłej, Niskiej i Karmelickiej.

W Wawrze odnowione zostaną chodniki przy ulicach Naddnieprzańskiej, VIII Poprzecznej i IX Poprzecznej. Dzielnica Włochy przebuduje przejścia dla pieszych m.in. przy ul. Jutrzenki. Na Pradze Południe do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowane zostaną przejścia dla pieszych m.in. przy ulicach: Brukselskiej i Arabskiej.

Wszystkie inwestycje będą realizowane ze środków miejskich. Urząd m.st. Warszawy wyda w 2018 roku na likwidację barier architektonicznych co najmniej 1,5 mln zł.Czytaj również