Dzisiaj jest 19 Czerwca 2018, Wtorek, imieniny obchodzą:

Warsztaty kreatywne w Łukowie

Dodano: 07 lipca 2017

W Łukowie odbyły się warsztaty kreatywne dotyczące planowanej modernizacji dworca. W spotkaniu zorganizowanym przez PKP S.A. we współpracy z Urzędem Miasta wzięli udział m.in. mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, policji i urzędnicy. Każdy z obecnych miał szansę przedstawić swoje oczekiwania względem planowanej inwestycji.

 

Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zakresem planowanego przez PKP S.A. przedsięwzięcia.  Następnie wzięli udział z badaniu preferencji i dyskusji. Podczas warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy, w których dyskutowali o najważniejszych z ich punktu widzenia funkcjonalnościach na dworcu. Na zakończenie warsztatów każda grupa przedstawiła efekty swojej pracy, co pozwoliło zestawić i ocenić poszczególne pomysły.

W rozmowach zwracano uwagę głównie na zapewnienie pełnej dostępności dworca dla wszystkich grup podróżnych, w tym osób niepełnosprawnych. Dyskutowano również o możliwym zagospodarowaniu powierzchni budynku po zakończeniu inwestycji. Część uczestników spotkania sugerowała, aby w obiekcie pojawiło się miejsce na nowoczesną restaurację. Wśród przedstawianych pomysłów pojawiła się również propozycja podświetlenia elewacji budynku.

Udział lokalnej społeczności i przedstawicieli samorządu w warsztatach stworzył szansę na wymianę różnych pomysłów i dyskusję o najbardziej potrzebnych funkcjonalnościach dworca. Uczestnicy spotkania mocno akcentowali m.in. przywiązanie do tradycji i potrzebę jej wyeksponowania – powiedział Paweł Wróblewski,  moderator warsztatów z PKP S.A. 

Spotkanie rozpoczyna proces konsultowania z mieszkańcami planowanej inwestycji. Uczestnicy warsztatów otrzymają wkrótce możliwość dostępu do specjalnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie uzyskają bieżące informacje o postępach w projekcie, będą mogli zadawać pytania oraz przesyłać swoje spostrzeżenia i uwagi.

Inwestycja jest kwalifikowana do realizacji w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Czytaj również