Dzisiaj jest 30 Listopada 2020, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Wojewoda zawiesza działanie placówek

Dodano: 28 października 2020

Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.

 

 

Źródło: www.pap-mediaroom.pl

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w regionie i szybkim przyrostem ilości zakażeń wirusem SARS-CoV-2, we wtorek 20 października 2020 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz skierował do marszałka, prezydentów, burmistrzów, starostów i wójtów miast w naszym województwie znajdujących się w strefie czerwonej, pismo z decyzją o czasowym zawieszeniu działalności niektórych typów placówek:

Od środy 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona jest działalność w następujących placówkach:

1. środowiskowych domach samopomocy,

2. dziennych domach i klubach seniora,

3. klubach samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi,

4. centrach integracji społecznej,

5. klubach integracji społecznej,

6. warsztatach terapii zajęciowej.

Decyzja o czasowym zawieszeniu działalności tych placówek została podjęta przez wojewodę na podstawie art. 11 h ust. 1 i 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem C0VID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.).

W Toruniu oznacza to m.in. wstrzymanie działalności:  Dziennego Domu Pomocy Społecznej – placówek przy ul. Gagarina i ul. Rydygiera (już wcześniej zajęcia dla podopiecznych zostały tam zawieszone do 30 października br.), trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, Centrum Integracji Społecznej, Kawiarenki dla Seniorów Kamienicy Inicjatyw oraz licznych klubów seniora, działających przy spółdzielniach mieszkaniowych (m.in. „Kameleon”, „Sobótka”, „Zodiak”, Klub Seniora SM Rubinkowo, „Kacper” SM „Kopernik”), parafiach (m.in. na Wrzosach, w Czerniewicach, na Starówce, na Rybakach), Klubów Seniora „Supełek”, „Zacisze”, „Zielona Dolina” i innych.Czytaj również